DOLAR: 5.87 TL
EURO: 6.53 TL

Bayanlar hangi yaşta ne hisseder

Resim bulunamadı

Özellikle kadınlar için öyle yaşlar vardır ki, merdiven buralara dayandı mı, oturup şöyle bir düşünmek gerekir. Genelde 21, 30 ve 35 yaşlarının, dikkat edilmesi gerekenlerin başında geldiği bilinir. Işte size 24, 28 ve 34 yaşlarıyla ilgili bilmeniz gereken herşey…

24 Kariyer, Kişilik ve Zaman Karmaşası
17 yaşındaki kızlar birer genç kadın gibi davranmaya başlıyorlar ama bu gerçekten de olgun bir birey oldukları anlamına gelmiyor. Gerçek anlamda olgunluk bu yaşlarda kendini gösteriyor. Eğitiminize ve kariyerinize biraz daha önem vermeye başlıyorsunuz. Yaşadığınız gün yerine, yaşayacağınız günlerin tohumlarını ekmek çabası sarıyor sizi.üniversiteyi bitirmiş bir genç olarak, ikilemlere düşüyorsunuz. Aklınızdaki bir çok fikirden hangisinin sizin için en iyi sonuçlar doğuracağını anlamak için harciyorsunuz tüm enerjinizi. Bir yandan kariyer yapmak için sabırsızlanırken, diğer yandan kendinizi daha da geliştirmeniz gerektiğini biliyor ve zamanınızın aslında ne kadar da az olduğunu farkediyorsunuz. Yabancı dil ve bilgisayar kursları, hobiler, evlilik, iş yerinizde harcamanız gereken saatler, arkadaşlarınız, bir yandan da büyüdüğünüzü fark eden ve sizinle olabildiğince vakit geçirmeye çalışan aileniz. Hala gençsiniz ve içiniz kıpır kıpır ama artık sorumluluk almaya başlamanın zamanı da geldi. Ayrıca önemli kararlar alırken başkalarına danışmaya da gurunuz el vermiyor. Artık tek başınıza bir bireysiniz ve bu çok hoşunuza gidiyor.

29 Şimdi ya da Asla
Yaşam tarzınızı oturtmanız ve kimliğinizi belirlemeniz için son dönem. Karmaşaya, vakit kaybına, yanlış kararlara zamanınız yok. kariyerinizi planlamanız, ilişkilerinizi gözden geçirmeniz, hele bir de çocuk istiyorsanız, hayatınızı paylaşacak karşı cinsi bulmanız için acele etseniz iyi olur. hayat bir anlamda yeni başlıyor ama bir anlamda da gemi kalkmak için son düdüklerini öttürüyor. Maddi ve manevi eksikliklerinizi tamamlayın ve boşlukları doldurmaya çalışın. Yeni hayatın getireceklerine karşı hazır ve dayanıklı olun. Bir sabah kalkıp hayatınızın hiç de ilginç ve heyecan verici olmadığına karar verirseniz, değişiklik yapmak için geç kalmış olabilirsiniz. Bunun için 29’unuzda, hayatınızım geri kalanının mutlu ve huzurlu geçirmek için hazırlık yapmalısınız.
Evliyseniz, o kişinin sizin için ne kadar özel olduğunu keşfetmeye çalışın ve o özel kişinin kıymetini bilin! Artık hayatınızın özel olan kısmı hakkında ayağı yere basan kararlar verseniz iyi olur. ayrıca kariyerinize son şekli vermek konusunda da son kararlarınızı alın. Gerçekten ne yapmak istiyorsunuz, yaptığınız işte nereye gelmek istiyorsunuz, ne kadar kazanmayı planlıyorsunuz… Bu tür sorulara çoktan cevap vermiş ve yolunuzu ona göre çizmiş olmalısınız.

34 Bir Hayata Sahip Olmak
34 yaşına geldiğinizde aklınızdan şu düşünceler geçsin istemezsiniz değil mi?: “Bir hayatım var mı?”, “Bir hayatım yok mu?”, “Benim hayatım bu mu?”…

Bu, sık sık karşılaşılan bir durum. 34 yaşına gelmiş bir kadının, kafasını durmadan bu sorularla doldurması ve çevresindeki herkesi de kendisiyle birlikte bunalıma sürüklemesi hiç de az rastlanır bir durum değil. Hayatın ne kadar da kısa olduğunun fark ettiğimiz bir yaş 34. Az zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek zorunda hissederiz kendimizi. En iyi kararları almak, en iyi ilişkiler kurmak, en iyi işe, arabaya ve eve sahip olmak. Sonra birden panik başlar.

Eğer bir an önce kendinizi toplamazsanız, bu yaş sınırları içinde hem kendinizle hem de çevrenizdekilerle bol bol kavga eder, hatta bir de boşanma olayı yaşayabilirsiniz. Öncellikle mükemmel olmak zorunda olmadığınızı anlamalısınız. Elbet hatalarınız olacak . sırf sizin değil, herkesin hataları var. 34 yaşına geldiğinizde, mükemmellik aramak yerine, hatalarınızla mutlu olmayı öğrenmeniz gerek aslında tüm yaş günümüzde tekrar tekrar bunu düşünmeliyiz. Hepimiz insanız ve kendimizi, çevremizdekileri ve yaşamı sevmek zorundayız.

Bayanlar hangi yaşta ne hisseder Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık