DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.40 TL

Gece Ve Gündüz Makyajı

Resim bulunamadı

Moda defilelelerinde kusursuz görünen modellerin aslında birkaç dakikalık bir makyajla podyuma çıktıklarını biliyor muydunuz? İşte hızlı makyaj uzmanlarından gündüz ve gece için birkaç dakikada alımlı makyaj teknikleri..

Gündüz için..

1- Cildinize kat kat fondöten sürmeyin sadece T bölgesi gizi kızaran veya göz çevresi gibi solgun bölgelere biraz kapatıcı uygulayın. Parmaklarınızla ürünü cildinize hafifçe yedirin. Yüzünüzün geri kalanına pudra uygulayarak ten renginizi eşitleyin. Mineral bir pudra deneyebilir, içindeki güneş koruma faktörü sayesinde cildinizi dış etkenlere karşı korumasını sağlayabilirsiniz.

2- Kaşlarınızı düzeltin. Güzel bir kaş yayına sahip olmak için bir kalemi silgi tarafı kaşınızın başladığı noktaya gelecek şekilde kaşınızın üzerine çapraz bir şekilde yerleştirin. Kalemin altında ve üstünde kalan bölgelerdeki tüyleri cımbızla alın. Kaşınızın ortasına geldiğinizde diğer yarısına da aynı şeyi uygulayın.

3- Pembe rujunuzun ucunu saç kurutma makinesiyle 2 dakikada ısıtıp dudağınıza ugyulayın. Isı dudaklarınızın kuruyan kısımlarını yumuşatarak rujunuzun iyice yerleşmesini sağlar. Ruju ayrıca göz kapaklarınızın, elmacık kemiklerinizin üzerine sürüp yüzük parmağınızla hafifçe dağıtabilir, böylelikle rengin cildinizdeki etkisini artırabilirsiniz. Maskara uygulamayı unutmayın.

4- Saçlarınızı şekillendirmek için diplerini hafifçe masaj yaparak kendi doğal hacmini kazandırın.
Gece için..

1- Gece daha sade bir makyaj yapın. Az ışıklı bir ortamda T bölgenize ve yanaklarınıza biraz fondöten uygulamanız yeterli. Makyaj süngerinizi bir damla suyla nemlendirirseniz, fondötenin cildinizde taze bir etki yarattığını görebilirsiniz. Işığı geçiren transparan bir pudra ile tüm makyajınızı sabitleyebilir ve terlemeyi en az seviyeye indirebilirsiniz.

2- Kullandığınız pudrayı uygulayacağınız maksra katları arasına hafifçe sürün. Böylece fazladan bir hacim elde edersiniz. Göz kaelmi uygulamaya vaktiniz yoksa maskara fırçanızın ucunu kirpik diplerinize sürün. Daha gizemli bir hava katmak için koyu tonlarda bir göz farı uygulayın. Özellikle koyu mor ve lavanta renkleri her ten rengine uygun olma özelliğine sahip.

3- Koyu göz makyajınızı dudaklarınızın doğal görünüm ile dengelemek yerinde bir çözüm olacaktır. Dikkat çekici, dolgun ama aynı zamanda doğal bir etki yaratmak için, üst dudak kenarınıza ten rengi bir kaelm uygulayın ve şeffaf bir dudak parlatıcısı sürün.

4- Fazla frapan olmayan ama bakımlı duran bir görünüm elde etmek için saç düzleştiricinizin plakalarını zeytinyağı ile ovun. Ardından saç düzleştiricinizi saçınızın ön kısımlarına uygulayın. Yüzünüzü çevreledikleri için bu tutamlar hemen göze çarpacaktır. Saçınızın geri kalanını ise dağınık topuz galine getirin. Zeytinyağı saçınızı ağırlaştırmadan parlaklık katar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık