DOLAR: 5.69 TL
EURO: 6.29 TL

Koyu Renk Saç Nasıl Açılır?

Koyu tonlarda saça sahip bayanlar(kahverengi,siyah) daha sonraları saçlarını açık tonlar yapmak istediklerinde(sarı,kumral,vs..) çok zorlanırlar ve bu sefer de aşırı derece de yıpranmalar oluşur saçlarında. Bizlerde bunu göz önünde bulundurarak bayanlarımız için saçların çok yıpratmadan üst üste defalarca boyayı kullanmak yerine daha kolay çözümle saçlarınızı nasıl açabilirsiniz sorusunun cevabını hazırladık.

İlk öncelik olarak gerekli malzemeleri vereceğiz;

1.Toz Açıcı 2.Oksidan 3.Tarak 4.Penuar(Önlük) 5.Eldiven

Şimdide açma aşamasına geçelim;

İlk öncelikle toz açıcı ve oksidanı plastik bir kase içine boşaltıp kıvama gelene kadar karıştırıyoruz.Çok koyu bir rengi açacak iseniz (siyah, koyu kahve) oksidanın %9 açma özelliği olup olmadığını kontrol ediniz.Çünkü koyu renk saçlarda ancak bu oranda açılma gösterir. Saçlarınızı ince bölümler halinde ayırarak bir fırça yardımı ile enseden başlamak üzere saç uçlarınıza iyice açıcıyı yediriniz. Tüm saça bu işlemi uyguladıktan sonra da saçın açılmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin 10 dk kadar bir süre içinde tam olarak açılacak ise bu seferde saç diplerine uygulamaya başlayın.Bunu yapmamızın sebebi saç dipleri daha çabuk açılacağından dolayı ilk olarak saç uçlarından başladık.

Ve son olarak diplere iyice yedirdikten sonra istediğiniz kadar açıldıktan sonra saçlarınızı yıkayıp kurulayabilirsiniz.Daha sonra da istediğiniz tonda saç boyasını rahatlıkla tutacağına emin olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık
Daha fazla Saç Modelleri, Videolar
Tüm Saç Renkleri Ve İsimleri

Konumuzda tüm saç renkleri ve isimleri yer almaktadır.

Kapat