DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.40 TL

öpüşme hakkında gerçekler

Resim bulunamadı
Öpüşme ile ilgili gerçekler Genç insanlar cinsel yaşamlarına başlamadan iki veya üç yıl önce öpüşmeye başlıyor. Erkeklerin yüzde 50’si ilk öpücük heyecanını 13 veya 14 yaşında yaşıyor.

Öpüşme sırasında yaklaşık 30 kas çok aktif olarak çalışır. Bu kasların on ikisi dudakların hareketlerini kontrol eder ve on bir kas dilden sorumludur. Bu esnada nabız atışı dakikada 70′ten 150′ye çıkar.

Kadınların yüzde 15′i sadece erkek arkadaşlarının kötü öpüşme yeteneği nedeni ile onlardan ayrılmaya hazır olduklarını söylüyor.Kadınlar, öpüşmede erkeklerin dili zayıf olduğunda bundan nefret ediyor.

Dudaktan öpüşme erkekler arasında en popüler öpüşme şekli. Erkeklerin yüzde 67’si bunu onaylıyor. Erkeklerin yüzde 56’sı yanaktan öpmeye karşı değil.Yüzde 26’sı genital organların mahrem öpüşünü onaylıyor. Ayak parmaklarını öpmekten haz almak en küçük grubu oluşturuyor.

En uzun süren öpüşme 17 gün, 10 saat ve 30 dakikadır. Öpüşen çift ciddi bitkinlik ile hastaneye kaldırılmak zorunda kaldılar. Onlar iyileştiklerinde birbirlerini bir daha asla görmemişler.

Bir insanın ağzında yaşayan 278 türde mikrop vardır. Bu mikroplar zararsızdır. İki insan öpüştüğünde, binlerce mikrop bir ağızdan diğerine akar.Böyle durumlarda bu mikroplar kendini savunma için enzimler ve doğal antibiyotikler üretir. Sonuç olarak, iki öpüşen bireyin bedenleri tüm diğer patojenik bakterilere karşı direnç geliştirir.

İnsanların yüzde 55′i “Rüzgar Gibi Geçti”de Vivien Leigh ve Clark Gablein öpüşmesinin en göze çarpan öpüşme olduğunu söylüyor.Sharon Stone ve Michael Douglas’ın ‘Temel İçgüdü’deki öpüsmesi ikinci sırayı alıyor. Hugh Grant ve Andie McDowell ‘Dört Nikah ve Bir Cenaze’deki yağmur altındaki romantik öpüşmeleri ile üçüncü sırayı alıyor. Erkeklerin yüzde 63′ü kadınları rujsuz olarak öpmeyi tercih ettiğini söylüyor. Onlar bunun daha doğal olduğunu ve yüzlerinde iz bırakmadıığını söylüyor. Erkeklerin yüzde 49′u hafifçe ıslak ve yumuşak dudakları öpmekten hoşlandıklarını belirtiyor.Yüzde 35′i Pamela Anderson, Monica Belucci, Julia Roberts ve Sharon Stone gibi dolgun, erotik dudaklara hayran olduklarını söylüyor.

Öpüşmeniz ilişkinizin aynası!
Öpüşme tarzınız ilişkinizin aynası
İlişkilerin olmazsa olmazı öpüşmeler… Önce gözler, sonra da dudaklar kilitlenir. Çiftler kendilerini öpüşmenin ritmine teslim eder ve o anının tadını doyasıya çıkarır.
Öpüşmek ilişkideki pek çok gizli kalmış gerçeğin aydınlanmasına da neden olur. Öpüşme tarzınız ilişkinizi ele verir!
Hazır mısınız? Öpüşme tarzlarıyla ilgili analize başlıyoruz!

Kendinden geçiyorsa
Sevgiliniz / eşiniz öpüşme esnasında kendini kaybediyorsa ve öptükçe öpesi geliyorsa size deliler gibi tutkun demektir.
Her öpüştüğünüzde sanki ilk kez öpüşüyormuşsunuz gibi bir heyecan duyuyorsa size ilk günkü gibi aşık demektir.

Gözleri açıksa
Ateşli bir öpüşmede kadın da erkek de gözler kapalı kendilerinden geçerler. Peki ya partnerinizin öpüşme sırasında gözleri sürekli açıksa:
Bir anlamda kendine güvensizlik ve paranoya göstergesi. Öpüşürken kendini kaybetmiyor, hatta o esnada kafasında başka bir mesele var.

İlk adım sizdense
Her zaman öpüşmeyi ilk siz başlatıyorsanız:
İlişkinin biçimlenişi konusunda kararsız ve kendini sorumlu hissetmek istemiyor.
Öpüş biçiminizi pek sevmiyor.
Sizden biraz çekiniyor.

İlgi alanı boynunuzsa
Öpüşmeye başladığınızda dudaklarınızdan boynunuza doğru kayıyorsa:
Sevgiliniz ilişkinizde duygusal çalkantılar içinde! Size karşı güven sıkıntısı da yaşıyor, ilişkinizdeki yanlışların farkına varmanın zamanı geldi!
Kötü öpüşüyor olma ihtimali çok yüksek! Yoksa neden dudaklarınızdan hemen boynunuza yönelsin ki!

Esniyorsa
Uzun uzun öpüştükten sonra o da ne? Sevgiliniz esnemeye başladı! Uykusu geldi diye bir düşünceye kapılmayın. Neden mi? Öpüştükten sonra esnemesi, partnerinizin o ilişkide heyecanının azaldığının işareti…

kaynak:ekolay

öpüşme hakkında gerçekler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık