DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.40 TL

Parfümü neremize sürmeliyiz

Resim bulunamadı

parfüm insanın vazgecilmez elemanlarından biride parfümdür ister erkek ister kadın olsun parfüm insanının kişilğini duygusunu hatta görünüşünü değiştirir.peki parfüm kullanmayı biliyormuyuz işte baylar bu yazımızda parfümü nasıl kullanacagımızı nerelere ne kadar sürmemız grektiğini yazdık okuyun uygulayın
Vücut

Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır:

Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek. Kanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, şakaklar ve boyun. Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri.

Uzmanlardan hoş öneriler:

Coco Chanel Öpülmek istediğiniz yeri parfümleyin Estée Lauder Parfümü, kolunuzu yukarı kaldırıp tam önünüze sıkın ve yarattığınız koku bulutunun içine girin. Böylece binlerce parfüm molekülü vücudunuzun her yerine konacaktır.

Saç

Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır.

Küçük bir not:

Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sıkın.

Parfümler pamuklu, yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaşlarda çok kalıcıdır ve rahat yayılır. Sentetik liflerde yayılımı ve kalıcılığı azdır. Parfümün en kalıcı olduğu dokular ise kürkler ve muslin kumaştan yapılmış eşarplardır.

Giysiler parfümlenebilir ama gelişigüzel değil:

– Parfümünüzü ceket ve mantoların astarlarına, etek ve elbiselerin etek baskılarına sıkın.

– Asla giysilerinizi farklı parfümler sıkmayın. Üst üste sıkılan parfümlerin molekülleri iyi bir karışım oluşturmaz ve kötü bir etki uyandırır.

– İpekli giysilerinize parfüm sıkmayın, kalıcı lekeler bırakır.

– Eğer parfümünüzü sık sık değiştiriyorsanız, sadece vücudunuzu parfümlemekle yetinin. Koku zaten giysilerinize de sinecektir.

– Mücevher ve özellikle incilerinizin yakınında parfüm kullanmayın: parfümlerdeki alkol mücevherlerin parlaklığını yok eder ve incileri
sarartabilir.

– Giysi dolabınızı parfümlemeyi unutmayın.

Küçük bir not:

İç çamaşırlarınızın bulunduğu dolap veya çekmeceye parfümünüzle nemlendirdiğiniz
yünlü bir kumaş parçası koyun.

Parfümü neremize sürmeliyiz Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık