DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.40 TL

Pratik Makyaj Önerileri

Resim bulunamadı

Pratik Makyaj Önerileri

Pratik Makyaj Önerileri

Eğer mat bir cilde sahipseniz kayısı ve bej tonlarında makyaj altı uygulayabilirsiniz. Göz altında morluk varsa yada cildinizde kızarıklık ve sivilce olabilir bunlar için cildinizin bir iki ton açığı renkte kapatıcı kullanabilirsiniz.

Kapatıcı kullanıyorsanız cildinize iyice yedirmelisiniz ki üzerine fondöten uygulanmalı. Fondöten seçimi de önemlidir, rengi cilt renginizle aynı yada yarım yon açığı olmalıdır. Pudra uygulamada büyük fırça doğru seçim olacaktır ve allık ile yüzünüz renklenmeli. Göz farını üst göz kapaklarınıza tamamen sürün. Koyu renk gözlü bayanlar bej ve sedef tonlarında far seçmeliler. Açık renkli gözler için diğer renkler kullanılabilir.

Far seçiminde bilmeniz gereken bir kaç ipucu: Daha genç bir görünüm isteniyorsa yeşil ve mavi tonları, derin bakışlara sahip görünüm elde edilmek isteniyorsa gri, siyah ve kahverengi tonlarındaki farlar kullanmalısınız. Göz kalemi uygulanırken; iri gözlere sahip olanlar göz içine, küçük gözlere sahip olanlar ise kirpik diplerine kalem çekmeli.

Kalem sonrası çizgiyi dağıtıp gölgelendirmek için pamuklu çubuk kullanmalısınız. Kirpikler önemlidir ve belirginleştirilmeli, kirpiklerinizi taradıktan sonra rimeli iki kat sürmelisiniz.

Dudaklarınızı çevrelemek için kalem kullanmak isterseniz ruj rengine uygun olmalı. Rujunuzu fırça ile sürüp parlatıcı kullanabilirsiniz.

Pratik Makyaj Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık