DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.40 TL

Topuz Modelleri

birdenbire dağılıveren saçlar bir fiyaskoya sebep olabilir ve verdiğiniz tüm emek boşa gidebilir.

 

 Topuz saç 

Topuz saç klasiktir, zerafetin simgesidir. Topuz saç, dişiliği ön plana çıkarır ve romantik bir hava verir. Bu yüzden gelinler çoğu zaman topuz saç tercih ederler. Ancak uygulanacak değişik modellerle çok modern, genç, hatta çılgın bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Seçeceğiniz topuz modeli mutlaka ortama, abiye kıyafetinize ve saçınızın uzunluğuna uygun olmalı. Düğün, nişan töreni gibi davetlere katılacaksanız şık bir topuz saç ideal olabilir. Ortamın uygunluğu konusunda tedirginseniz güvenli yoldan şaşmayıp gayet sofistike görünecek ve her ortama uyum sağlayabilecek klasik topuz modellerinden birini seçmenizde fayda var. 

 Klasik topuz modeli 
 Dağınık topuz saç 

Kıyafette olduğu gibi saç modasını da yakından takip eden Hollywood ünlülerinin dalgalı saçlarının uzun buklelerle tamamlanmış topuz modellerini bu yıl oldukça sık görüyoruz. Dümdüz saçlar artık pek görünmüyor. Angelina Jolie’nin saç modeli gibi daha dağınık toplanmış saçlar ilgi çekiyor ve yaratıcı saç modellerine olanak sağlıyor.

 Angelina Jolie topuz modeli 
 Heidi Klum topuz modeli 
 Dağınık topuz modelleri 

Tepede toplanıp, topuzdan aşağı bukle bukle inen bu saç modeli gayet seksi bir görünüm kazandırmış.

 dağınık topuz 

Yarım topuzlarla saçlarınızın bir kısmı yukarıda toplanırken, uzun saçlarınızın bir kısmını da salıp bırakabilirsiniz. Saçlarını açık bırakmakla topuz yapmak arasında karar veremeyenler için ideal olduğu gibi oldukça da hoş duruyor.

 Yarım topuz modeli 
 Yarım topuz modeli 

Değişik görünmek isteyenler ise yandan yapılmış topuzlarla şık görüntüler elde edebilir. Yandan topuz modelleri pek çok ortamda kullanılabileceği gibi ilgi çekecektir.

 Yandan yapılmış topuz modeli 
 Yandan yapılmış topuz modeli 

2009 saç modellerinde oldukça sık kullanılan saç aksesuarları da topuz modeline inanılmaz hoşluklar katabilir. Sade bir gece elbisesini saçınızdaki taşlar, çiçekler ve incilerle gösterişli bir hale dönüştürebilirsiniz. Topuz modelleri ve topuzlardaki aksesuarlar artık sadece gelinlere özgü değil. Bu yıl herkes gelinler kadar gösterişli saç modellerini uygulayabiliyor.

 topuz modelleri 
 topuz modelleri 
 topuz modelleri 
 topuz modelleri 

Uzun, kıvırcık saçınız varsa, özel gecelerde abiye saç modeli olarak ilk düşünmeniz gereken bir topuz modelidir. Topuz saç modelleri kıvırcık saç için de en az düz ve dalgalı saçlar için olduğu kadar ideal. Kıvırcık saçınıza bir topuz modeli yaptırarak çok şık görünebilirsiniz, elbette başarılı bir kuaförünüz varsa.

 kıvırcık saç topuz modeli 
 kıvırcık saç topuz modeli 
 Kıvırcık saç topuz modeli 
 Kıvırcık saç topuz modeli 

Diğer bir topuz modeli de çok ilgi gören örgülü saçlara uygulananlar. Aksesuar yerine saçınızdaki değişik şekillerdeki örgüler tpozunuza ayrı bir hava katacaktır. Derli toplu ama klasik görünümden uzak bir şıklık için tercih edilebilecek abiye saç modelleri için saç örgüleri ideal.

 örgülü topuz modeli 
 örgülü topuz modeli 
 örgülü topuz modeli 
 örgülü topuz saç 

Saçlarınız bu kadar uzun değilse üzülmeyin. Daha kısa saçlara göre de topuz modelleri var. Artık topuz modelleri eskisi gibi ensede bir düğüm şeklinde değil, dağınık hallerde olduğu için daha kısa saçlara da rahatlıkla uygulanabiliyor.

 Kısa saç topuz modeli 
 Kısa saç topuz modeli 

2009 saç modelleri, ayakkabı modası gibi cesur görünümler sergilemeye itiyor. Topuz gibi klasik bir modeli tercih etmiş olsanız bile sımsıkı topuz saçları bir kenara bırakarak, daha gösterişli, daha modern, daha dişi bir tarzın peşinde koşmalısınız. Uzun saçı tercih edenler genellike saçlarının arkasına gizlenmeyi severler. Ancak kendinize güvenip, cesur olmanın vaktidir. Helena Bonham kadar olmasa da, saçlarınıza cesurca, modern bir topuz modeli uygulatarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu kendinize güveninizi de artıracaktır.

alıntıdır

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık