DOLAR: 5.70 TL
EURO: 6.30 TL

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olur? / Resimli Anlatım
Yüzünüzün şekli, saç kesiminizin nasıl olacağını belirler. Böylece kendinize en yakışanı da bulmuş olursunuz. İşte, yüz tipleri ve ideal saç kesimleri…


Başkasına çok yakışan bir saç modeli, sizde pek iyi durmayabilir. Çünkü buradaki esas nokta, yüzünüzün şeklidir. Yüz şeklinize uygun bir model ile dünyaca meşhur yıldızlar kadar göz kamaştırabilirsiniz. Ya da çok güzel bir saç modeli, yüzünüzün tipine hiç uymadığı için ummadığınız bir sonuç alabilirsiniz.
Yuvarlak yüzler Saçlarını Nasıl Kestirmelidir?

Yuvarlak yüz Dengeli, yumuşak bir yüz yapısıdır. Ancak yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve görünümünü biraz olsun inceltmek istiyorsanız, saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olacak ve yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır.
Öne doğru kesilmiş tutamlar da yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

Kare yüzli Bayanlar Saçlarını Nasıl Kestirmelidir?

Kare yüz Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir; ancak sertlik ön plandadır. Saç kesiminizin yüz şeklinizi değiştirmesini istemiyorsanız, size en uygun olan model yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız, yuvarlak bir kesim tercih etmelisiniz.
Sözgelimi, yuvarlak kesimli bir kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

Dikdörtgen yüzlü Bayanlar Saçlarını Nasıl Kestirmelidir?

Dikdörtgen yüz Eğer yüzünüzün biraz daha kısa görünmesini istiyorsanız, çene kemiğinizi geçmeyecek şekilde bir kesim yaptırmalısınız.
Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen modellerle, daha dengeli ve uyumlu görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Üçgen yüzlü bayanlar saçlarını nasıl kestirmelidir?

Üçgen yüz Böyle bir yüz şekline sahipseniz, daha modern kesimler uygulatabilirsiniz. Ters üçgen yüz, makyaj için de en elverişli yüz biçimidir. Sizi son derece enerji dolu gösteren yüz şeklinize eğer biçimini değiştirmeden daha güçlü bir ifade katmak istiyorsanız, ense ve yanlardaki saçlar kısa kesilen, saç tepesine hacim verilen modelleri tercih etmelisiniz.
Eğer biraz daha dengeli ve yumuşak bir yüz ifadesi kazanmak istiyorsanız, tam tersini uygulatmalı, enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru hacimi azalan modelleri tercih etmelisiniz.

Baklava yüzlü Bayanlar Saçlarını Nasıl Kestirmelidir?

çıkmasını istediğinizi de mutlaka dikkate almalısınız.

alıntıdır

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık
Daha fazla Güzellik, Moda, Saç Modelleri
Yazlık Babet Modelleri

Yaz mevsimi yaklaşırken bayanlarda ayaklarının rahat etmesi için kendilerine uygun ayakkabı modelleri arayışına girmeye başlıyorlar.Bizlerde onlara yardımcı olmak için bu...

Kapat